تبلیغات
گذر عمر - روز خوب مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند
شنبه 19 بهمن 1392  11:07 ب.ظ    ویرایش: یکشنبه 20 بهمن 1392 10:13 ب.ظ
نوع مطلب: دانشگاه بیرجند ،

امروز برای مرکز مشاوره دانشگاه بیرجند روز به یادماندنی خواهد بود. پس از پیگیری‌های زیاد و تلاش بسیار سخت همکارانم در مرکز، سه پروژه را افتتاح و شروع کردیم. ساختمان فعلی مرکز در پردیس شوکت‌آباد با معیارهای یک مرکز مشاوره فرسنگ‌ها فاصله دارد. الحمدالله توانستیم کلنگ ساختمان مرکز را به زمین بزنیم. ساختمانی با 500 متر مربع مساحت در دو طبقه ساخته خواهد شد: شامل 9 اتاق مشاوره، سه اتاق کارگاه و مشاوره‌ی گروهی، و اتاق‌های مدیریت، پذیرش، بایگانی، انتظار، مددکاری و کتابخانه. طراحی آن هم خیلی متناسب با فضای مشاوره‌ای انجام شده است. اعتبار مختصری جذب شده که کار را شروع خواهیم کرد و ان شا الله با قول‌هایی که داده شده تا در اسرع وقت کار به خوبی پیش برود.

پروژه‌ی بعدی بهره‌برداری از درمانگاه فرهیختگان بود. مرکز بهداشت دانشگاه 16 سال بدون مجوز فعالیت می‌کرد. با اخذ مجوز امکان توسعه‌ی فعالیت‌ها فراهم شد. بخش‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، پایش سلامت کارکنان و دانشجویان، ایمنی و بهداشت محیط، خدمات پرستاری، مرکز مشاوره‌ی بیماری‌های رفتاری (ایدز)، کلینیک‌های تخصصی پوست و زیبایی، و تغذیه و لاغری، کمیسیون پزشکی و رابطین بهداشتی. ان شا الله شیفت بعدازظهر درمانگاه نیز از 23 بهمن شروع به‌کار خواهد کرد.

و نهایتاً افتتاح کلینک همراه که مرکز خدمات تخصصی روان‌شناسی و مشاوره خواهد بود و به نوعی به انتظار جامعه از دانشگاه در ارائه‌ی خدمات تخصصی روان‌شناسی و مشاوره پاسخ خواهد داد. محل کلینیک در دانشکده علوم‌تربیتی و روان‌شناسی در داخل شهر است. بخش‌های مشاوره (فردی و گروهی)، روان‌درمانی، بازی‌درمانی، روان‌سنجی، کارگاه‌های و دوره‌های آموزشی و کتابخانه‌ی تخصصی راه‌اندازی کامل شده است. هدف‌مان این است که ان شاء الله در این کلینیک هر کس در یک حیطه‌ی کاملاً تخصصی کار کند تا هم بر آن کار مسلط شود و هم خدمات بهتری به مراجعان داده شود. تلفن کلینیک 2221634 است. صبح از ساعت 8 تا 12 و بعدازظهر از 4 تا 7 فعالیت خواهد داشت.

   


نظرات()   

گذر عمر

حرفهای ما هنوز ناتمام،‌ تانگاه می كنی وقت رفتن است.... قیصر امین پور