تبلیغات
گذر عمر - نگذارید از شما عکس بگیرند!!
دوشنبه 18 اسفند 1393  10:47 ق.ظ    ویرایش: سه شنبه 19 اسفند 1393 09:29 ب.ظ

متأسفانه در سال‌های اخیر به دلیل گسترش فناوری اطلاعات و شبکه‌های اجتماعی و از طرف دیگر گسترش تلفن‌های همراه نوع آسیب‌ها تفاوت زیادی نسبت به قبل داشته است. در جلسه‌ای یکی از مدیران پلیس فتا می‌گفت که الان بیش از 80 درصد کلاه‌برداری‌ها و دزدی‌های از بانک‌ها  از طریق اینترنت است و بسیاری از موارد فرد کلاهبردار از داخل زندان این کار را انجام می‌دهد!! ما هم در مرکز مشاوره با نوع دیگری از آسیب‌ها مواجه هستیم. اخیراً به‌طور مکرر دانشجویان دختری به ما مراجعه می‌کنند که از سوی شخصی که قبلاً با او دوست بوده‌اند مورد تهدید برای ادامه‌ی نوع خاصی از رابطه قرار می‌گیرند. علت آن هم در اختیار داشتن عکس‌ یا فیلم و تهدید به انتشار آن است. حتی یک مورد گرفتن فیلم در خوابگاه دختران را داشته‌ایم که فرد مورد نظر از دوستانش فیلم گرفته و با دوست پسرش اخاذی می‌کرده. البته در این موارد  اگر دختران ما به‌جای فرو رفتن در مردابی که خودشان با بی‌دقتی برای خود ایجاد کرده‌اند،‌ از ابتدا کمی دقت می‌داشتند و بعد از گیر افتادن هم بلافاصله مراجعه کنند به‌راحتی می‌توانیم موضوع را جمع کنیم. مشکل آنجا عمیق‌تر می‌شود که فرد به دلیل ترس در گرداب خودساخته‌اش بیشتر فرو می‌رود. (ایمیلی که در ادامه مطلب می‌آید یکی ار سه مورد مراجعه‌ی مشابه در ماه اسفند است)

توصیه ما این است که در نوع روابط دقت داشته باشند؛ گول حرف‌هایی که زده می‌شود را نخورند (همه‌ی کلاه‌بردارها اول در چشم آدم مال‌باخته فردی خوب و امینی جلوه می‌کنند)؛ به‌هیچ وجه اجازه‌ی تهیه عکس و فیلم ندهند (حتی در جمع‌های زنانه!)؛ و اگر مورد تهدید قرار گرفتند حتماً مراجعه کنند (گول تهدید طرف مقابل را که من آب از سرم گذشته اگر رفتی و شکایت هم کردی ترسی ندارم، را نخورید).

با عرض سلام و احترام
راستش استاد یه چند روز شده یکی از آشناهام که کلاس دوم دبیرستانه از سمت پسری که قبلا باهاش دوست بوده مورد تهدید قرار گرفته که اگر به خواسته های غیر قابل قبول پسر تن نده از عکسایی که از دختر خانم داره سواستفاده میکنه ایشون به من اعتماد کردن و گفتن و از من خواستن کمکش کنم برای تصمیم گیری اما واقعا من نمیدونم چیکار کنم ضمن اینکه نمی تونم نسبت به کاری که می خواد انجام بده بی تفاوت باشم. لطفا بازم مثل همیشه راهنماییم کنید من گفتم بیاد کلینیک همراه اما موردش اورژانسیه اونجا ممکنه زود بهش نوبت ندن لطفا راهنماییم کنید چطور کمکش کنم اقای دکتر

   


نظرات()   

گذر عمر

حرفهای ما هنوز ناتمام،‌ تانگاه می كنی وقت رفتن است.... قیصر امین پور