تبلیغات
گذر عمر - تعجب از تعجب!!
سه شنبه 17 فروردین 1395  01:34 ب.ظ    ویرایش: سه شنبه 17 فروردین 1395 03:30 ب.ظ
نوع مطلب: خاطرات روزمره ،

دیروز دکتر آیتی (رئیس دانشکده) بزرگوارنه به دفترم آمدند و گفتند شخصی در ارتباط با مجله‌ای که قبلا داشتیم (دانش روان‌شناختی) پشت خط است و چون گرفتار بودم قرار شد به تماس گیرنده گفته شود که ایمیل بزنند. آن فرد ایمیل زد و من هم پاسخ دادم. بعد ارسال پاسخ، ایشان این ایمیل را برایم ارسال کردند:

با سلام و تحیت مجدد آقای دکتر. از پاسخ شما ممنونم. الحمدالله وقتی هم بنده تماس گرفتم همکاران دانشکده بنده را چندبار ارجاع به جاهای مختلف دادند و  بسیار دلسوزی کردند تا کار بنده راه بیفتد. واقعا دلسوزی و حسن وظیفه این دانشکده قابل ستودن است و همچنین رئیس دانشکده که جنابعالی چنین میفرمایید. بنده خودم در وزارت علوم کار می کنم و متوجه میشوم تفاوت رفتار و برخوردها را......

من هم این پاسخ را دادم:
سلام. بله دانشکده ما در این زمینه واقعا قابل تعریف است. من هم البته مدتی است برای پیگری موضوعی در وزارت از طریق تلفن پیگیر  کاری هستم برخلاف انتظار کارشناس مسئول ان همیشه سرکار بوده و همیشه هم پاسخ گو هستند. برای من هم مثل شما باعث تعجب بود. البته تعجب بیشتر ما باید بیشتر از این بابت باشد که چرا تعجب می کنیم؟! چرا باید وضعیت به گونه ای باشد که اگر کسی وظیفه خود را انجام می دهد و پاسخ گو است باید تعجب کنیم و برایمان عیجب باشد.
-----
در ادامه پیام یکی از دانشجویان را که متعاقب این مطلب برایم ارسال کرده اند را مطالعه کنید:سلام استاد. پاسخگو نبودن همه‌گیر و ملی! که به بخشی از آن اشاره فرموده‌اید واقعاً جای تأسف دارد. این دو روزه با دوستانی که آزمون دکتری داده‌اند در ارتباط بودم و فکر کردم بی‌مسئولیتی،پاسخگو نبودن و بی‌برنامگی سازمان سنجش و وزارت علوم، که باعث اضطراب و بلاتکلیفی این بچه‌هاست، مثال بارزی از بی‌تعهدی و رعایت نکردن حق‌الناس است.
خیلی ممنون از مطالب عالی شما و خیلی خوشحالم از اینکه دوباره می‌نویسید.
بااحترام
دانشجوی شما

   


نظرات()   

گذر عمر

حرفهای ما هنوز ناتمام،‌ تانگاه می كنی وقت رفتن است.... قیصر امین پور