تبلیغات
گذر عمر - استناد به بیش از سه نویسنده APA
چهارشنبه 10 شهریور 1395  11:58 ق.ظ    ویرایش: چهارشنبه 31 شهریور 1395 11:21 ق.ظ
نوع مطلب: پژوهش: نگارش ،

یکی از دانشجویان در مورد استناد درون متنی وقتی منبع بیش از سه نویسنده دارد سوال کرده. در این ارتباط بر اساس آخرین شیوه نامه ی انجمن روانشناسان آمریکا APA موارد زیر باید مورد توجه قرار گیرد:

بین 3 تا 5 نویسنده در اولین به کارگیری در متن همه اسامی نوشته می شود و در دفعات بعد عبارت و همکاران (در انگلیسی et al) نوشته می شود. به طور مثال در مقاله ای با سه نویسنده در اولین کاربرد می نویسیم: محمدی, احمدی و حمیدی (1398) .... در دومین کاربرد می نویسیم: محمدی و همکاران (1398) .... و بعد این فقط می نویسیم: احمدی .......

شش و بیش از 6 نویسنده در اولین کاربرد عبارت و همکاران نوشته می شود. مثلاً جلیلی و همکاران (1392) ....در این حالت مشخص می شود که شش یا  بیش از شش نویسنده این مقاله را نوشته اند.

برای اطمینان از آخرین ویراست APA جستجویی هم به فارسی و هم انگلسی انجام دادم. این فایل رو دانشگاه کلوردادو ارائه کرده که خیلی خلاصه و مفید است. این لینک هم توضیحاتی در این مورد داده است. در ضمن این فایل رو هم در یکی از به اصطلاح دانشگاه ها کشور دیدم. دلم گرفت چون مطالبی که من چند سال قبل برای استفاده دانشجویانم تهیه کرده بودم را بدون اینکه به منبع اصلی اشاره کنند منتشر کرده اند.

   


نظرات()   

گذر عمر

حرفهای ما هنوز ناتمام،‌ تانگاه می كنی وقت رفتن است.... قیصر امین پور