تبلیغات
گذر عمر - کتاب راهنمای روان‌شناسی تربیتی
سه شنبه 2 آذر 1395  08:57 ب.ظ    ویرایش: سه شنبه 2 آذر 1395 09:13 ب.ظ
نوع مطلب: انتشارات ،

با عده‌ای از همکاران ترجمه دومین ویراست کتاب راهنمای روان‌شناسی ترییتی  را شروع کرده‌ایم و اگر همه‌ی همکاران به موقع کار ترجمه‌ی فصولی که بر عهده دارند را انجام دهند ان شا الله تا پایان سال کتاب را برای ناشر ارسال خواهیم کرد. اطلاعات نمایه کتاب در زیر ارائه شده است.


معرفی کامل کتاب را می‌توانید در ادامه‌ی مطلب مطالعه کنید. اما مهم‌ترین دلیل برای ترجمه این کتاب (در کنار ده‌ها کتاب روان‌شناس تربیتی در بازار کتاب ایران) این است که کتب روان‌شناسی تربیتی موجود اکثراً کاربردی (برای مخاطبان: معلمان، فراگیران و دانشجویان کارشناسی) است و مباحث نظری و پژوهشی رایج در روان‌شناسی تربیتی را به طور کاملاً پوشش نمی‌دهد. این کتاب برای مخاطبان با تخصص روان‌شناسی تربیتی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و راهنمایی برای هدایت پژوهش‌های مرتبط با روان‌شناسی تربیتی باشد. این کتاب می‌تواند به عنوان منبع اصلی دروس روان‌شناسی تربیتی پیشرفته در سطح ارشد و دکتری معرفی شود.

-----
معرفی بیشتر کتاب راهنمای روان‌شناسی تربیتی

  1.  این کتاب راهنما، هفتمین مجلد از یک مجموعه‌ی دوازده جلدی کتاب راهنمای روان‌شناسی است که توسط انتشارات معتبر جان ویلی و پسران منتشر شده است.
  2. عناوین دوازده مجلد این مجموعه عبارتند از: 1) تاریخ روان‌شناسی، 2) روش‌های پژوهش در روان‌شناسی، 3) روان‌شناسی زیستی، 4) روان‌شناسی آزمایشی، 5) روان‌شناسی شخصیت و اجتماعی، 6) روان‌شناسی رشد (تحولی)، 7) روان‌شناسی تربیتی، 8) روان‌شناسی بالینی، 9) روان‌شناسی سلامت، 10) سنجش در روان‌شناسی، 11) روان‌شناسی جنایی، 12) روان‌شناسی صنعتی و سازمانی
  3. از شاخص‌ترین روان‌شناسان حیطه‌ی تخصصی به عنوان ویراستار استفاده شده و هر فصل نیز توسط صاحب‌نظران معاصر نوشته شده است. 
  4. سر ویراستار کل دوازده مجلد یکی از روان‌شناسان مطرح دنیا به نام Irving B. Weiner  است.
  5. هر مجلد ویراستاران اختصاصی خود را دارد. ویراستاران مجلد هفتم (روان‌شناسی تربیتی) William M. Reynolds و Gloria E. Miller می‌باشند.
  6. در سال 2003 اولین و 2013 دومین ویراست این مجموعه کتاب منتشر شده است. فایل اولین ویراست کتاب در اینترنت به طور رایگان قابل دسترس است.
  7. ویراست دوم مجلد هفتم این کتاب شامل 21 فصل است که مهم‌ترین موضوعات روان‌شناسی تربیتی معاصر را معرفی کرده است. نویسندگان فصول از برجسته‌ترین روان‌شناسان تربیتی انتخاب شده‌اند؛ در این میان نام‌های آشنایی مانند: میلر، استرنبرگ، پنتریچ، زیمرمن ... به چشم می‌خورد.
  8. تعداد صفحات کتاب 602 صفحه (556 صفحه بدون نمایه‌های موضوعی و نویسندگان) می‌باشد. از نظر حجم فصول بین حداقل 14 تا حداکثر 44 صفحه (با احتساب بخش منابع) می‌باشند. به طور کلی دو تا چهار صفحه از هر فصل به منابع اختصاص یافته است.
  9. این مجموعه توسط بسیاری از کتابخانه‌ها و مجامع علمی به عنوان کتب منتخب و منبع اصلی روان‌شناسی معرفی شده است. ویژگی‌های  زیر توسط ناشر (انتشارات جان ویلی و پسران) در معرفی این مجموعه کتاب ارائه شده است:
I.    موضوعات و چشم‌اندازهای نوظهور روان‌شناسی تربیتی به طور کامل مرور و به طور عمیق بررسی شده‌اند.
II.    همه‌ی موضوعات، مباحث نظری،‌ پژوهش‌ها و پیشرفت‌های روان‌شناسی تربیتی پوشش داده شده است.
III.    هر مجموعه حاصل همکاری چهر‌های شاخص روان‌شناسی (تربیتی) در سطح بین‌الملل است.
IV.    مجموعه‌ی کتاب‌های راهنما در سطح بین‌المللی شناخته شده و مورد تأیید قرار گرفته‌اند.

   


نظرات()   

گذر عمر

حرفهای ما هنوز ناتمام،‌ تانگاه می كنی وقت رفتن است.... قیصر امین پور